Krea 🎨
Underviser: Cecilia
Dag: Mandag kl. 15.00-18.00
Slut: 15/3
Sted: UngRingsted, Korsevænget 16
Har du lyst til at være kreativ og skabe noget helt unikt med dine egne hænder? På vores guldsmedhold får du mulighed for at lære spændende teknikker inden for smykkefremstilling. Du lærer blandt andet at save, file, forme og samle metal, så du kan designe dine egne smykker og personlige projekter. Du vil få hjælp til dit projekt af Cecilia, der er uddannet guldsmed og som har sit eget værksted i Ringsted.
Du behøver ikke at have erfaring på forhånd. Holdet er for alle, der er nysgerrige og har lyst til at prøve noget nyt. Undervisningen foregår i et trygt og hyggeligt miljø, hvor der er plads til både læring, kreativitet og gode idéer.
Samtidig bliver du en del af et sjovt fællesskab med andre unge. I kan inspirere hinanden, dele idéer og være stolte af de flotte ting, I skaber. Det er en fantastisk mulighed for at møde nye venner og udvikle dine kreative evner.
Kom og vær med til at skabe smykker, minder og nye venskaber!